Wspólnota Anonimowych Uzależnionych od Seksu i Miłości SLAA

Jesteśmy otwarci dla każdej osoby identyfikującej się z uzależnieniem od seksu i miłości, niezależnie od orientacji seksualnej i tożsamości płciowej oraz osobistych wzorców uzależnienia, których pragnie zaprzestać. Nie jesteśmy powiązani z żadnymi organizacjami, ruchami i ideami – ani religijnymi, ani świeckimi. Udział w mityngach jest bezpłatny. Z naszych spotkań czerpiemy siłę i wiarę, które są nam niezbędne, by wytrwać w trzeźwości.
 
Jako uzależnieni doświadczyliśmy cech, opisanych w Charakterystyce Uzależnienia od Seksu i Miłości, np.:
• angażujemy się seksualnie w relacje z ludźmi, których nie znamy lub uczuciowo przywiązujemy się do takich ludzi,
• pozostajemy w bolesnych, wyniszczających związkach,
• stale poszukujemy związków i kontaktów seksualnych,
• mylimy miłość z nadmierną potrzebą wsparcia i uwagi,
• jesteśmy zniewoleni przez kompulsywną aktywność seksualną,
• możemy wycofywać się z wszystkich intymnych relacji,
• boimy się bliskości i zaangażowania.
 
Możesz doświadczać tylko jednej lub nawet wszystkich tych cech, ale tylko Ty możesz zdecydować, czy SLAA jest dla ciebie. Aby pomóc Ci podjąć tę decyzję, zaleca się wypełnienie arkusza 40 pytań dotyczących autodiagnozy . Jeśli odpowiesz „tak” na dowolną liczbę tych pytań, możesz uznać, że zmagasz się z uzależnieniem od seksu i miłości. To nie ilość pozytywnych odpowiedzi powie Ci, czy uzależnienie jest Twoim problemem, tylko Twoja intuicja.
 
Zrobiłeś już duży krok w poszukiwaniu informacji na temat SLAA. Jeśli uważasz, że ten program jest dla Ciebie, następnym krokiem jest sprawdzenie, czy w Twoim miejscu zamieszkania lub regionie odbywa się mityng SLAA. Informacji o mityngach szukaj w zakładce MITYNGI SLAA . Możesz przyjść zarówno na mityng otwarty jak i zamknięty. Więcej informacji o mityngach znajdziesz w zakładce ZAŁÓŻ GRUPĘ Bardzo pomocny jest także udział w ogólnopolskich Zlotach SLAA. Spotykanie się z innymi osobami uzależnionymi od seksu i miłości, to podstawowy sposób, w jaki uczymy się, jak uzyskać trzeźwość i utrzymać powrót do równowagi umysłu, a także jak angażować się w relacje z ludźmi, w sposób nie oparty na uzależnieniu. Ponadto, kontakt z innymi uzależnionymi umożliwia nam wyjście z izolacji cechującej uzależnienie oraz pozwala uzyskać poczucie identyfikacji z innymi uzależnionymi osobami, co bardzo wpiera nasz proces zdrowienia.
 
Program Dwunastu Kroków SLAA pomógł wielu z nas uwolnić się od destrukcyjnego wpływu uzależnienia od seksu i miłości na nasze życie. Nie jesteś sam!
 
Podstawową literaturą, która pomoże lepiej poznać specyfikę uzależnienia od seksu i miłości, rozpocząć odzyskiwanie trzeźwości i pozostać w programie, jest Tekst Bazowy SLAA – Anonimowi Uzaleznieni od Seksu i Miłości. Ta książka zawiera informacje o odkryciu choroby, rozpoczęciu zdrowienia, Dwunastu Krokach SLAA, a także zawiera osobiste historie innych, którzy przeszli drogę od nałogu do zdrowia. Istnieją również ulotki i broszury, które mogą być bardzo pomocne. Należą do nich min.: „Witamy”, „Wstęp do SLAA”, „Sugestie dla Nowicjuszy”, „O co pyta Nowicjusz”, czy „Uzależnienie i Zdrowienie”.